13 Eylül 2013 Cuma

PİŞMANIM ÖLÜME KADAR- 30

Kar'alayan Kübra İskin


“NEDEEEEEENNNNNN?”

“Sedef sakin ol !”

“Nedeeen yaa nedennn benim hayatım her güzelliğin ardından bozguna uğruyoooorr nedennn?”

“Sedef yapma nolur bi dur sakin ol”

“ Kimin suçu bu kimin? Ben miyim hatalı olan yoksa kader mi bana bunu reva gören. Sen söyle neden?”

“Bak yapma lütfen herkes bize bakıyor. Gel eve gidelim dağıtma kendini bu kadar.”

“Ne evi yaa ne evi ölmek istiyorum ben sen hâlâ ev diyorsun.”

“Hayatım bak bunu yaşayan sadece biz değiliz, hem tıp ilerledi çare bulunur. Bizimde çocuğumuz olur.”

“Sus Allah  aşkına bana teselli verme. Git nolur bırak beni kendi halime.”

“Olmaz otur bi sakince konuşalım.”

“BAK YAA HÂLÂ SAKİNLİK DİYOR. ŞU HAYATTA BEN Bİ GÜLMEYECEK MİYİM? SORUN KİMDE ACABA SENDE Mİ BENDE Mİ. YOKSA SEN ZATEN BİLİYOR MUYDUN?”

“Ya ben nerden bileyim şimdide sen saçmalıyorsun.”

“Bilmiyorum artık yoksa zaten çocuğun olmayacağını bildiğin için mi beni rahatça aldattın? Söyleee cevap ver bana! Sebep bu mu?”

“SEDEF ! Bak sesimi yükseltmek istemiyorum şuan çok hassassın ama kalbimi kırıyorsun. Yapma gel eve gidelim.”

“Gidelim ama bana bunların tüm açıklamalarını yapacaksın.”

“Off Sedef çocuktan daha çocuksun ne laf anlıyorsun ne söz dinliyorsun.”

“Bana çocuk deme aklıma geldikçe deliriyorum.”

“Tamam tamam demem.”

&

“Uyudu mu?”


“Evet Nuray teyze o kadar hırpaladı ki kendini yorgunluktan ayakta duramıyordu artık yatırdım zorla yatağa uyuyakaldı bana hakaretler yağdırırken.”


“Sesini tüm mahalle duydu ah be oğlum neden bu aşırı tepki.”


“Ben ne yapayım teyzem ah ben ne yapayım. Sanki ben istemiyor muyum Sedef ile bebeğimiz olsun beraber yuvamız şenlensin. ama Allah’ın takdiri böyleymiş ben ne yapayım. Bana söylediklerini duydun mu? Hastanede de bunları haykırıp durdu herkes benim onu aldattığımı sanıp iğrenç gözlerle bana baktı. Yerin dibine girdim teyze.”

“Senin de suçun yok ki oğlum haklısın Sedef işte yaşadıklarıyla o kadar hassas oldu ki kaldıramıyor artık hiç bir şeyi.”“Bu zamana kadar üç gün mutluysak dördüncü gün bir bahaneyle huzurumuz kaçtı. İlk evlendik annesinin ölümüyle zaten hep bir burukluk vardı tam onu yendik babası ortaya çıktı. Babası öldü onun pişmanlığını yaşadı. 

Kendini öyle dağıttı ki Neredeyse kendini yakıyordu. Tüm varlığımız evimiz her şeyimiz kül oldu. Sıfırdan başladık her şeye. Bu seferde yüzündeki yarayla kendini dağıtmayı başardı. Ben ona özenli davrandıkça acıdım sandı ama acımak değil bu anne sevgi bu kapkara bir sevda. 

Anlamıyor ki. anlamadı beni, onu aldattığımı sandı yuvamızı yıkmaya kalktı. Ben bilmiyor muyum sanki teyze benden uzaklaştıkça başka bir erkeğe yaklaştığını. Bilmiyor muyum? Beni saf sanıyor. Hep haklı olan o, akıllı olan o, bağıran o. Benim ne suçum var hep alttan almaktan başka. Tepeme çıkardım. Başıma taç ettim ama o başıma yapacağını yaptı işte töbe estağfurullah. Allah’ım sen affet.”“Şeyy oğlum ben ne diyeceğimi bilmiyorum. Karı koca arasına girilmez i ne diyip ne akıl vereyim. Ama merak ediyorum o başka erkek kimmiş? Sen nereden öğrendin?”


“Teyze akıl var mantık var evli bir kadın evine çok yakın bir parkta başka erkekle buluşursa tanıdık kimse görmez mi? Kendisi komşularla görüşmüyor diye haberi yok ama mahalle onun dedikodusuyla çalkalandı. Ben gelip hiç bir şey dedim mi? Demedim ki anlasın hatasını ama anlamıyor anlamayacak biliyorum. 

Aklında hâlâ o adam var. Geceleri adını sayıklıyor. Sedef her zaman kendi haklı olduğunu sanıyor ama unuttuğu bir şey var karşısındakini aptal sanan esas aptaldır. Ben aptal olduğum için susmadım onu çok sevdiğim için beni aldatmasına bile katlandım. Ama bu kez yaptığını kaldıramıyorum susmayacağım ve karar verdim. Boşanıyorum.!”“NEE ?! Oğlum yapma bak öfkeyle iş yapılmaz. Pişman olursun bu kadar severken. Sevmek emek ister fedakarlık ister. Sen bu kadar şeyi hazmetmişken şimdi pes etme o daha çocuk hayatı tam anlayamıyor sen de bırakma onu.”“Hayır teyze yeter artık bir insana bu kadar da yüklenilmez ki bende insanım benim de canım var. Eve mutlu gelecem diye kendimi parçalıyorum. Her an yüzünü güldürmeye çabalıyorum ama o en ufak bir şeyde tüm yaptıklarımı eziyor çiğniyor. Dayanamıyorum yeter.”“Anladım evladım ne deyim Allah ne demişse o olur ama bir daha düşün. Benim misafirim gelecek gidip yemek yapayım hava serin fazla oturma burada sende hasta olma evladım git evine.”

“Tamam teyze girerim şimdi mutlu ! huzur dolu ! yuvama.”


&


“Boşanıyorlar.”“Gerçekten mi?”“Evet az önce kocasıyla konuştum. Adam her şeyi biliyormuş. Dayanamıyorum dedi boşayacakmış.”“Her şeyi mi? Nasıl yani neler oldu anlatsana bi Nuray hala”


“Serhat bak oğlum Bu Sedef senin benim yeğenim olduğunu bilmiyor ve bana her şeyini anlatır bana çok güveniyor. Sedefin bana yakınlığını gören kocasıda baya yakın davranıyor bana. Sedef senden sonra yıkıldı ve uzun zaman düzelmeye çalıştı. Ben de ona yardım ettim kocasına dönmesini söyledim bu şekilde bana daha çok güvenecekti. Kısa zaman önce düzeldiler ve çocuk yapmaya karar verdiler. Az önce hastaneden geldiler. meğer bunların çocuğu olamazmış. Kocasında sorun varmış. Sedef bunu öğrenince yakış yıkmış ortalığı. çok heveslenmişti anne olacağım diye. Şimdi ise kocasını suçluyor. 
Tüm düzenleri bozuldu. Kocası demin bana her şeyi anlattı meğer seni biliyormuş. Sedef geceleri hâlâ senin adını sayıklıyormuş. Bana senden nefret ettiğini söylüyor ama belli ki hala seviyor. Benim mükemmel bir planım var. Hazır Sedef anne olmak için bu kadar heveslenmişken ve kocasında sorun varken kocası da boşanmak isterken, ortaya sen çıkacaksın. Sedef’e bir teklifte bulunacaksın. Asla hayır diyemeyecek eminim. Eğer ağzın laf yaparsa Onu kandırıp kısa zamanda senin yaparsın ama beceremezsen de bir daha çıkma ortaya..”“Vay vay vay neler olmuş yokluğumda böyle. Tamam hala süper planmış gerçekten. O zaman Sedef’e sakın belli etme hiç bir şey bilmiyor gibi davran ben Kocası evde yokken devreye girecem.”


“Tamam evladım. Hadi kalk yemek hazırdı yiyelim bunu kutlayalım :)”“Hala varya sen çok fenasın haa nasıl iki yüzlü bir şeysin böyle kızı resmen benim yaptın :)”


“Aaaa ayıp ama halalara böyle şeyler söylenmez ben bunu hem sana kıyamadığımdan hem de eski bir hesabı kapatmak için yaptım.”


“Ne hesabı hala hayırdır benim ondan haberim yok.”“Onuda sonra öğrenirsin evladım boşver.”

&


“Daha iyi misin?”

“Başım çok ağrıyor. Bir de çok yorgunum.”

“Sakinleştin mi?”

“Hayır hâlâ çok kızgınım ve üzgünüm.”

“Üzgün olma halini anlıyorum ama kızgınlık niye? Kime? Bana mı?”

“Sana hayata kadere kendime herkese. Ben anne olmayı çok istiyordum rüyamdaki gibi kızım olacaktı. Ama olmayacak senin yüzünden.”

“Sedef sence de biraz fazla yüklenmiyor musun bana?”

“Hayırrr.”

“Sesini yükseltme. Ben sakin olarak konuşmaya çalışıyorum sende öyle ol konuşalım halledelim şu meseleyi.”

“Nasıl halledeceğiz konuşarak ya saçmalama.”

“Sedef beni istemediğim şeyler için zorluyorsun yapma bak hâlâ şans varken harcama bizi.”

“Ne demek istiyorsun sen? Ne yapacaksınnn yaa daha ne yapabilirsin ki bana lanet adam senle evlendim hayatıım zindan oldu.”

“Öyle mi Sedef hanım o halde sus da artık biraz da ben konuşayım. Lanet koca ha ! Lanet olacak kadar ne yaptım sana? Berbat bir mahallede oturan pislikten ölmeye yüz tutmuş evinden kurtardım seni aldım başıma taç ettim. eşek gibi her gün çalıştım. Yüzünü güldürmek için kendimi parçaladım ama sen her seferinde bir bahane bulup yine surat asmayı becerdin. Bana yaptıkların yeter dayanamıyorum. Otur düşün kendi kafanı topla. bundan sonrası için eğer düzelmeye başlamazsan ben bundan sonra ne bu evlilikte ne  de bu evde yokum. Ya bu lanet kocanla geçinmek için birazda sen çaba gösterirsin ya da kalırsın kendi başına”

“Beni boşanmakla mı tehdit ediyorsun? Defol git !”

“İyi ! Hoşçakal uğruna aptalca ömrümü harcadığım kadın, hoşçakal pişman olup ayaklarıma gelecek gurur ve kibir abidesi. ! ”

&

“Hahaa hem suçlu he güçlü yaa hem bana yetecek kadar bile koca olmadı olamadı hem de beni onsuzlukla tehdit ediyor. Çabalamışta aman aman kurtarmasaydı bu pislik mahalle kızını. Zengin evinde otursaydın salak adam ben mi gel dedim. Peşime düşmeseydin. Makyaj malzemesi haline gelmiş kızlardan biriyle evlenip parti parti gezseydin. Allahım yaa dediği laflara bak. Defol hayatımdaaaaannn !

Kim bu yaaa kapıyı kıracak gibi çalan densiz. Noldu lanet koca sen mi geldin yoksa. Bensiz olamayacağını köpek gibi piişma..

“?!!!!! Seen !???”

“Sedef merhaba.”

“Senin ne işin var burda ne yüzle geldin? Nerden buldun evimi sende mi hayatımın içine etmeye geldin. Çektiklerim yetmedi mi? Ne işin var burdaaaaaa !”

“Bağırma içeri girelim her şeyi anlatacam.”

“Nee seni birde evime mi alacam aslaa. Defol burdan.”

“Sedef’im bir kez dinle sonra sen ne dersen o olsun. burda konuşursak herkes görür bırak gireyim içeri.”

Tamam ama sonra hemen gideceksin.”

“Tamam sen ne dersen o.”

“Konuş bakalım ne anlatacaksın.”

“ Şeyy Sedef öncelikle seni bırakıp gittiğim için üzgün olduğumu söyleyeyim. İsteyerek olmadı ama yine de özür dilerim. Senin kıymetini ve sensiz yapamayacağımı anladım. Sana sunduğum şartlar vardı ya onda da bencillik ettim özür dilerim ama sadece seninle olmak istemiştim. Eğer özürlerimi kabul edersen çok mutlu edersin beni. Benim seni gördükten sonra tek isteğim arzum sen oldun evli olman ve bazı sebeplerden dolayı sana karşı acımasızlık ettim yapamayacağın şeyler istedim. Sırf seninle olmak için yaptım bunu başka niyetim yoktu. Sen beni istemiyorsun biliyorum fakat ben seni çok istiyorum. Keşke zaman geri gitse ve sen benim olsan. Mutlu bir yuvamız olsaydı. Keşke evimizde cıvıldayan çocuklarımız olsaydı. Her şey nasip olmadı napalım ben kaderime razı olurum. Sen bensizde mutlusun mutlu kal hoşçakal Sedefim.”

“Dur kalkma hemen otur biraz konuşalım.”

“Gerçekten mi? Birtanem benim konuşalım Sedef çiçeğim.”

“ Neden Serhat neden beni kendine bağladın da gittin. Yazık değil mi bana neden bu işkence? Neden beni bıraktın.”

“Sedefim kıyamam gözyaşlarına aptallık ettim uzak kalırsak mutlu oluruz sandım unuturuz sandım yapamadım. Keşke bundan sonra hep yanında olabilsem.”

“ Beni seviyor musun?”

“Evet her şeyden çok.”

“O zaman sana bir şartla izin veririm yanımda kalman için.Beni asla bırakmayacaksın.”

“Söz söz söz birtanem hiç bir yere gitmem.”

“Kocamla boşanıyoruz. Bana bu zaman zarfında anlayışlı ol boşandıktan sonra uzaklara gideriz.”

“Olur sen nereye istersen oraya gideriz. Eğer istersen sana söylediğim ameliyatı da yaptırırız yüzün eskisi gibi olur. Güzelliğin kat be kat artar.”

“Evet istiyorum bu yaradan bıktım. Düzelmek istiyorum.”

“Yeter ki sen iste ömrümü ömrüne katayım. Karım ol Sedefim evimin hanımı ol.”

“Serhat seni çok özledim.”

“Ben de seni özledim canımıniçi.”

“Sana sarılmak istiyorum bu gece benimle kalır mısın?”

“Kalırım tabii ki ama kocan?”

“O artık gelmez. Gelse de onu ilgilendirmez.”

“Tamam o zaman bu gece benimsin Sedefim”

“Senin olmak...İstiyorum.”

“Benimsin artık işte.”

“Öyle değil Serhat. Beni anne yapar mısın?”

“Neyy. Nasıl yani?”

“Anladın işte bu gece beni anne yap.”

“Bundan emin misin? Sonra pişman olma.”

“Eminim evet senin olmak istiyorum.”

“Canımsın sen her şeyimsin tamam bu gece anne olacaksın benim de karım…”7 Değerli Düşünce:

kahve telvesi dedi ki...

Bir solukta okudum ve hayretler içinde kaldım.... Sonunu merak ediyorum, hadi hemen yayınla :))

Kübra Yartaşı dedi ki...

Canım Onu henüz yayına hazır hale getirmedim. Oda yarın inşallah :)

melek bahar dedi ki...

Yaaa hiç beklemediğim bi yola girdi bence yanlış yaptı sedef :(
Sonu nasıl olacak çok merak ediyorum

Kübra Yartaşı dedi ki...

Pişmanlık için büyük hata gerek meleğim :*

deeptone dedi ki...

ufff ya allam çok heyecanlıydı amma dram haaa.
:)

tosbağanındünyası dedi ki...

ayyyy bu hikaye resmen beni bağladı :) sıksık yaZSAN olmazmı :)

melek bahar dedi ki...

canım hikaye ne oldu yaaa :(

Yorum Gönder

Yorum Yapmak ister misin..?

 

KAR TANESİ Template by Ipietoon Blogger Template | Gadget Review